SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POWST. WLKP.
W BRZOZIE Z ODDZIAŁAMI
GIMNAZJALNYMI
                        /Budynek B/

Patron Auli

W roku szkolnym 2017/ 2018 uczniowie maja możliwość współpracy ze szkołami w Europie w następujących projektach: Cultural Boxes, Skype sessions, After the bell rings - What do adolescents like to do in their spare time?

Cultural Boxes

Uczniowie przygotowują (do 20 listopada) paczki zawierające: polską flagę, indywidualne listy, plakat opisujący okolice Brzozy, plakat opisujący najważniejsze punkty turystyczne Polski, spis podstawowych słówek polskich z ich angielskimi odpowiednikami, przepisy na polskie potrawy, polską książeczkę dziecięcą, płytę z nagraniem piosenki po polsku w wykonaniu uczniów oraz polską przekąskę. Szeœć takich paczek zostanie wysłanych do krajów europejskich-Polska, Grecja, Portugalia, Hiszpania, Francja i Turcja.

Dodał Administrator, 6 listopada 2017

W ramach e-twinningu uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację kolejnego projektu. MULTICULTURAL BOXES pozwala na współpracę pomiędzy sześcioma europejskimi szkołami: w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji i Francji. Pierwszym zadaniem było przygotowanie paczek zawierających: plakaty o Brzozie i Polsce, piosenkę w języku ojczystym, flagi, listy uczniów w języku angielskim oraz lokalne przekąski. Nasze list zostały wysłane. Czekamy na przesyłki od naszych partnerów.

Dodał Administrator, 17 grudnia 2017

Skype sessions

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w rozmowie przy pomocy Skype z uczniami szkoły na hiszpańskich Balearach ze szkoły IES Sa Blanca Dona. W planie kolejne sesje Skype.

Dodał Administrator, 6 listopada 2017

After the bell rings - What do adolescents like to do in their spare time?

W projekcie tym uczniowie będą mogli wymienić się informacjami o tym jak spędzają czas wolny z uczniami szkół w Hamburgu/ Niemcy, Rio Major/ Portugalia, Augusta/ Włochy, Tona/ Hiszpania oraz Kartal/ Turcja.

COMENIUS

MEMORANDUM OF UNDERSTANDING