SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POWST. WLKP.
W BRZOZIE Z ODDZIAŁAMI
GIMNAZJALNYMI
                        /Budynek B/

Patron Auli

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 4,7,8 oraz III gimnazjum w ramach współpracy międzynarodowej uczestniczą w 4 projektach: Creative minds, Let's cook together!, Connecting friends in Europe, Christmas- The holiday celebrated on a different date in different countries across Europe, Our Summer Holidays: sharing experiences, Video challenge, My Little Mascot. Uczniowie pod opieką nauczycieli angielskiego, pani Dagmary Rommel oraz Magdaleny Mikołajczyk wykonują szereg zadań uzgodnionych z zagranicznymi partnerami, a następnie umieszczają je na platformie TWINSPACE.

Creative minds

Let's cook together!

Connecting friends in Europe

Christmas cards

Uczniowie klas 6, 7, 8 i III przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne, które zostały wysłane do 14 krajów-naszych partnerów w projektach ETWINNING. Kartki od naszych partnerów sukcesywnie pojawiają się na tablicy przed salą 205.

Our Summer Holidays: sharing experiences

Video challenge

My Little Mascot

zobacz certyfikat

Raport ze współpracy w międzynarodowym projekcie
'UNITED BUT UNIQUE'

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszego gimnazjum kontynuowali współpracę z zaprzyjaźnionymi szkołami. Powstały nowe prezentacje:

1.“Our Territory and its Infrastructures” Nasze terytorium I jego infrastruktura:

Prezentacja nr 1 zobacz, Prezentacja nr 2 zobacz

2.“Historical Remains” Historyczne pozostałości zobacz

Zgodnie z pismem, jakie otrzymaliśmy od szkoły w Agrigento przedłużamy naszą współpracę do przyszłego roku, kiedy to nastąpi uroczyste podsumowanie projektu, być może związane z wizytą na Sycylii.

Dagmara Rommel

Dodał Administrator, 16 czerwca 2018

Cultural Boxes

Uczniowie przygotowują (do 20 listopada) paczki zawierające: polską flagę, indywidualne listy, plakat opisujący okolice Brzozy, plakat opisujący najważniejsze punkty turystyczne Polski, spis podstawowych słówek polskich z ich angielskimi odpowiednikami, przepisy na polskie potrawy, polską książeczkę dziecięcą, płytę z nagraniem piosenki po polsku w wykonaniu uczniów oraz polską przekąskę. Szeœć takich paczek zostanie wysłanych do krajów europejskich-Polska, Grecja, Portugalia, Hiszpania, Francja i Turcja.

Dodał Administrator, 6 listopada 2017

W ramach e-twinningu uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację kolejnego projektu. MULTICULTURAL BOXES pozwala na współpracę pomiędzy sześcioma europejskimi szkołami: w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji i Francji. Pierwszym zadaniem było przygotowanie paczek zawierających: plakaty o Brzozie i Polsce, piosenkę w języku ojczystym, flagi, listy uczniów w języku angielskim oraz lokalne przekąski. Nasze list zostały wysłane. Czekamy na przesyłki od naszych partnerów.

Dodał Administrator, 17 grudnia 2017

Skype sessions

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w rozmowie przy pomocy Skype z uczniami szkoły na hiszpańskich Balearach ze szkoły IES Sa Blanca Dona. W planie kolejne sesje Skype.

Dodał Administrator, 6 listopada 2017

After the bell rings - What do adolescents like to do in their spare time?

W projekcie tym uczniowie będą mogli wymienić się informacjami o tym jak spędzają czas wolny z uczniami szkół w Hamburgu/ Niemcy, Rio Major/ Portugalia, Augusta/ Włochy, Tona/ Hiszpania oraz Kartal/ Turcja.

E-TWINNING MEMORANDUM OF UNDERSTANDING

COMENIUS