Patron Auli
Od 1 września 2017 r. Gimnazjum zostało włączone do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie. W dniu 18 maja 2017 r. nastąpiło nadanie auli szkolnej imienia Karola Wojtyły.

Gimnazjum rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999. Szkoła początkowo mieściła się w jednym budynku wraz ze Szkołą Podstawową przy ul. Powstańców Wielkopolskich 31 w Brzozie, w Gminie Nowa Wieś Wielka.

Dysponowaliśmy wówczas 13 salami lekcyjnymi, dosyć dobrze wyposażoną salą gimnastyczną oraz siłownią. Posiadaliśmy pracownię komputerową, w której znajdowało się 10 komputerów z dostępem do Internetu.

Ze względu na dość trudne warunki lokalowe nauka w naszej w szkole odbywała się w systemie dwuzmianowym.

Zdjęcia z września 2003:

Taka sytuacja trwała do momentu rozpoczęcia roku szkolnego 2004/2005, kiedy to został oddany do użytku nowy budynek gimnazjum usytuowany również przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Kalendarium budowy gimnazjum